Další článek

6. října 2012 v 17:56 | Nellu-sh
No a tento článek je taky dobrýMůj milý deníčku

Knížka
aktualizováno 26.09.2012, 01:48 | Michaela Vančurová/Krasna.cz
Že se cizí deníčky číst nemají? No, já si jeden přečetla a necítím se vůbec provinile.
Je to totiž knížka (stojí okolo 90 korun, takže i cena je lákavá) autorky Jim Benton a vydavatelství Fragment. Knížka je jen tak informačně tlustá asi na 100 až 140 stránek. Já ji četla jen pár dní. Když se jednou začtu, tak nemůžu přestat.

První díl vyšel s názvem Můj milý deníčku: Kluci, škola a další šílenosti a později vyšel i druhý díl s názvem Moje džíny jsou fakt děsný! Už z názvu můžeš poznat, že to není jen tak normální knížka plná perfektního pravopisu a spisovných výrazů.


Knížka
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


O čem ty knížky (ty dva díly) vlastně jsou? Hlavní hrdinkou je Jemie Kellyová, která si píše v první osobě puberťáckou řečí svůj deníček, kde přidává i své malůstky, díky kterým se knížka dobře čte a vše působí hezky přehledně. Jemie chodí na druhý stupeň základní školy. Popisuje vše, co se děje kolem ní: průběh ve škole, jak to má se svými kamarádky, jak otravní dokáží být učitelé, svoje trable s rodiči…

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jedu dál: Kniha Blanky Matragi stojí za přečtení
Dekameron - kniha, která se nezdá

Sleduje okolo sebe oblékání svých spolužaček i kamarádek a nebojí se kritiky a samozřejmě řeší jako každá mladá holka kluky! Žije v realitě, a proto má občas pocit, že se všichni kolem ní zbláznili. Vždyť svět je jeden velkej blázinec. A jak ona tvrdí - vše v deníčku je jen a jen pravda!


Knížka
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Knížka je určena pro dívky od 9 let, a proto je to i dobrý dárek pro tvou mladší sestru, kamarádku nebo sestřenici, ale i starší dívky by čtení této drbací knížky mohlo bavit. Jak knížka končí, jak vše dopadne a další jiné závěry ti tu psát nebudu, budeš si muset knížku koupit a třeba tě to i inspiruje k psaní vlastního deníčku, který třeba jednou vyjde jako knížka. Každý máme občas velice zajímavý život plný vzestupů a pádů, prvních lásek, přátelství, zrad, soubojů i občas hodně otravné školy.

Chatujte na ICQ | Stáhnout

Debora14:10 30.09.2012
Ta knížka je moc hezká.Mám doma oba dva dílyPS:Mooc hezký článek!
ja10:36 29.09.2012
članek hezkej ale nechapu jak takovou blbost mohle někdo číst a dukazem je že už toho jsou 4 díly

Nej je Milý deníčku radši už nic nedělej! ale i to je blbost tak jaky jsou asi ty ost. díly
Anonym(ka)16:47 28.09.2012
Já mám obě knížky a jednu jsem přečetla za 2 hodiny, možná i míň!!! Jak to můžeš číst tak dlouho?""
To Je Jedno12:24 28.09.2012
Tak hele, PÁR, znamená DVA! Jestli tedy autorka napíše, že knížku četla pár dní, může to znamenat, že ji četla tedy dva dny. A jak to sama znám z gymplu (každý den zkoušení, testy), tak vím, že i takhle slabá knížka se prostě přečíst nedá - prostě se to nestihne! :) Zvlášť, pokud má člověk navíc nějaké povinnosti. Ti, co tady píší, že to četla autorka moc dlouho, mi přijdou ubozí. Kdyby napsala, že ji přečetla za den, zase by se našli nějací chytráci, kteří by autorce určitě nevěřili, že ji přečetla tak rychle...prostě "rejpáci" se vždycky najdou...
Slečna Strange11:37 28.09.2012
Takže...drahá S.Bubblegum...ty si taky moc intelegince nepobrala, alespoň to tak vypadá, když říkáš těm, co nemají potřebu chodit ven s klukem nebo hromadou pitomců, co si hrajou na jejich kamarády, že jsou ubozí. To je trochu ubohé nemyslíš? Možná by bylo dobré projevit inteligenci, o níž se zmiňují legendy o tobě.
Znám dost lidí ve Vanilčině věku, kteří stíhají všechno to, co ty a tobě podobné považujete za zábavné a zároveň mají dobré známky a zbývá jim čas na čtení. Zázrak, co? :D Bohužel ti neřeknu, ve kterém muzeu sem je viděla. :P
Je úplně jedno kolik kdo toho přečte. Ačkoli "nemůžu se odtrhnout" ve většině případů značí to, že čtenář se opravdu nemohl od knihy odtrhnout a přečetl ji za den či dva. Ano, i takové živočišné druhy existují. Takže tvůj argument o zoufalosti těch, co mají mozek a nemají potřebu být ve společnosti je dost diskutabilní.
.22:14 27.09.2012
"Ne každý má tolik času dřepět celý den u knížky. Říkají ti něco povinnosti?" - co? Celý den nad takovouhle knížečkou? Podívej se na obrázek, jak to má velké písmo a ještě obrázky. Tohle se dá stihnout i při povinnostech, ostatně autorka o sobě tvrdí, že se "nemůže odtrhnout", takže povinnosti ji asi nepálí. Ale co, třeba má nějakou poruchu čtení a proto jí to trvá několik dní. Nebo je třeba Ruska, je zvyklá na azbuku a teprv se učí číst v latince :-D (tomu bych se ale s jejím jménem dost divila). Jinak si to tedy vysvětlit neumím...
ChocolateBar20:17 27.09.2012
Není jedno, za jak dlouho se kniha přečte? Já jsem ráda, že nějakou dočtu, protože mě čtení nebaví, tak se uklidněte.
M.17:16 27.09.2012
NIky: Sama jsi trapas, když se takhle navážíš do druhých. Ne každý má tolik času dřepět celý den u knížky. Říkají ti něco povinnosti?
NIky16:23 27.09.2012
Ehm Za pár dní ??? Já nevím ale zdála ses jako velice namyšlená fiflena ... myslela jsem že máš proč být namyšlená ale nejsi hezká a ani asi moc chytrá když knihu o zhruba 100 stránkách s obrázky čteš několik dní :)* trapas :)
Adýý15:06 27.09.2012
S.Bubblegum- jsem s kámoškou hodiny a do školy se šrotím dost dlouho, přesto by mi stačila slabá hodinka abych takhle tenkou knížku- a ještě s obrázky- přečetla. Všem říkáš jak jsme ubozí, ale přitom ty jsi ubohá.Buďto máš poruchu čtení nebo nevím. Nechápu tě...
1 2 3 4
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 W!nk W!nk | Web | 6. října 2012 v 18:04 | Reagovat

Už vím, co si půjčím v knihovně :) Určitě zajímavá knížka :)

2 nellu-sh nellu-sh | Web | 6. října 2012 v 18:07 | Reagovat

[1]: To jo :D

3 Pinkie Pie Pinkie Pie | Web | 6. října 2012 v 22:11 | Reagovat

ten denníček poznám :D
máme ju aj tu na Slovensku xD
v škole nám dávaly také časopisy a tam sme
si mohli vybrať aké knihy si chceme objednať -.- a tam bola práve táto! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama